Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurt Dışı Dil Okulları

Sınırları kaldıran evrensel iletişim sistemi, birden fazla dil bilmeyi zorunlu hale getirmiş ve bu dünya ölçüsünde geniş bir bakış açısıyla benimsenmiştir. İnternetin dünyayı saran ağlarıyla birlikte her yerden her türlü bilgiye ulaşım bariyerlerini ortadan kaldırmıştır. Ancak bireylerin iş ve eğitim çerçevesinde çağı yakalaması ve bilgiyi ürüne dönüştürmesi için daha etkin adımlar atması gerekmektedir. Bireysel başarının kitlesel başarıya yansıması ise yabancı dillerin bir engel olmasından kaçınılmasını şart koşmaktadır. Yabancı dil bilmek, farklı perspektiflerden yola çıkıp yaratıcılığınızı ortaya koymanızı, yaşam kalitenizi arttırıp, nitelikli bir iz bırakma çabanızı önemli ölçüde destekleyecektir. Her ne kadar yaşadığınız bölgede bu amaçla organize edilmiş eğitim merkezleri veya ulaşabileceğiniz e-öğrenme sistemleri olsa bile tüm bunlar kalıcı öğrenmenin başlıca ilkesi olan “yaparak ve yaşayarak öğrenme” yi benimseyen yurt dışı dil okulları aracılığıyla bir dili ülkesinde öğrenmenin size kattığı bilgi ve deneyimleri size aktaramayacaklardır.

Yurt dışı dil okulları sayesinde bir yabancı dili yeni baştan öğrenebileceğiniz gibi mevcut dil seviyenizi de istediğiniz dil seviyesine ulaştırabileceksiniz. Dil öğrenme tercihleriniz arasında yurt dışındaki dil okulları sizlere okuma, karşılıklı konuşma, üretimsel yazma, dinleme-anlama, sözlü ve yazılı anlatım da tam başarıyı yakalamanız için doğru bir seçim olacaktır. Yurt dışı dil okulları tam bu noktada yabancı bir dile ait gramer yapısını hızlı ve etkin bir şekilde sindirmenize ve o dilin kelimelerini rahatça kullanabilmenize yardımcı olmak için güçlü bir rol oynayacaktır. Eğitim sürecinizi öğrenmek istediğiniz dilin yoğun olarak kullanıldığı ülkede geçiriyor olmanız öğrendiğiniz her bilgiyi zorunlu olarak kullanmanızı sağlayacak ve her anınızda pratik yapma şansını önünüze getirecektir. Bununla birlikte farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile bir arada olacağınızdan aynı dilin farklı telaffuzlarına da aşina olmanız mümkün olacaktır ki bu da dili anlama ve yorumlama yeteneklerinizin gelişimine katkıda bulunacaktır. Ayrıca edineceğiniz Avrupa Dil Pasaportunuzun yetkinliğini arttıracaksınız.

Yurt dışı dil okulları çerçevesinde TOEFL ve GRE gibi sınavlara yönelik kursların yanı sıra belirli bir iş alanına ait yabancı dil kursları da bulunmaktadır. Her yurt dışı dil okulunun sunduğu olanaklar birbirinden farklı olmakla birlikte hepsi konaklama için iki kişilik ya da tek kişilik apart otel, yurt,  hotel ve aile yanı seçeneklerini sunmaktadır.

Bizler sizin bu ayrıcalığa sahip olmanız için yabancı dil seviyenizi, gitmek istediğiniz ülkeyi ve isteklerinizi dikkatle analiz ederek size en uygun yurtdışı dil okul seçenekleri sunmaktayız. İNFOYED Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın önemli bir misyonu ise yurtdışı dil okulu kayıt işlemleri zarfında ve yurt dışında dil eğitimi aldığınız süreç boyunca destek olmak ve her türlü sorununuzda yanınızda yer almaktır. Bu bağlamda İNFOYED Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı olarak; Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, İtalya, Portekiz, İspanya, Çin, Avusturya, Almanya ve Fransa’da kaliteli yurt dışı dil okulları ile anlaşmalarımız bulunmakta ve öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yurt dışı dil okulları çatısı altında birlikte çalıştığımız dil okulları ise EF, ESE, Clubclass, Chamber Collage, IELS LAL, LSI,  Inlingua,  Linguatime,  Study Group,  Connect English, Geos Sprachcaffe,  EC, Kings Collages,  VEC,  Leonardo da Vinci,  ILSC,  Eurocentres,  Carls Duisberg,  Tandem,  International House’dır.

Biz,  2010 yılında Ankara merkezli olarak faaliyetlerimize İNFOYED Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı olarak acentelerle yaptığımız işbirlikleri ile geniş bir iletişim ağlarımızla birlikte sizlere destek olmaktan gurur duyarız.